Director Alegeri locale și europarlamentare 2024

Categorii

Director Alte informații și documente privind alegerile locale și europarlamentare 2024

Documente

Selectează Toggle Titlu Data
pdf Hotărârea nr. 8 privind admiterea listei de candidați propusă de Alianța Dreaptă Unită-USR-PMP-Forța Dreptei pentru funcțiile de consilieri locali ( pdf, 362 KB ) (52 descărcate) Nou
pdf Hotărârea nr. 7 privind admiterea listei de candidați propusă de Alianța Dreaptă Unită-USR-PMP-Forța Dreptei pentru funcția de primar ( pdf, 293 KB ) (37 descărcate) Nou
pdf Hotărârea nr. 6 privind propunerea de candidat independet Bărbăscu Daniel-Mihail pentru funcția de primar ( pdf, 908 KB ) (53 descărcate)
pdf Hotărârea nr. 5 privind admiterea listei de candidați propusă de PSD pentru funcțiile de consilieri locali ( pdf, 826 KB ) (61 descărcate)
pdf Hotărârea nr. 4 privind admiterea listei de candidați propusă de PSD pentru funcția de primar ( pdf, 1.42 MB ) (50 descărcate)
pdf Hotărârea nr. 3 privind admiterea listei de candidați propusă de PNL pentru funcția de primar ( pdf, 676 KB ) (22 descărcate)
pdf Hotărârea nr. 2 privind admiterea listei de candidați propusă de PNL pentru funcțiile de consilieri locali ( pdf, 816 KB ) (26 descărcate)
pdf Hotărâre privind stabilirea numărului de susținători necesar pentru depunerea candidaturilor la funcția de primar și consilier local ( pdf, 130 KB ) (12 descărcate)

• Comuna Iana
    Vaslui - România
  • Tel: 0235.436275
    Fax: 0235.436215

Despre comuna Iana

Primul document care mentioneaza existenta satelor din aceasta zona dateaza din 24 aprilie 1434, cele mai vechi sate fiind Halaresti, Recea (Tifesti) si Vadurile(Politeni).

In anul 1862 se infiinteaza comuna Halaresti care se intinde peste mosiile Halaresti si Politeni.

Citeste mai departe...

Harta Vaslui